jak znaleźć w sobie pasje

Znajdź w sobie pasje!

Nie odkryję nic nowego, jeśli powiem, że człowiek, który posiada pasje, dzięki którym realizuję swoje marzenia i sprawi ona, że odpręży się od codziennych spraw – to człowiek szczęśliwy i spełniony.  Dlatego, znajdź w sobie pasje! – przynajmniej spróbuj.

Na pewno się ze mną zgodzisz, że to piękne, kiedy w swoim życiu masz coś swojego, unikatowego, taki wyjątkowy pomysł na siebie. Z pewnością przyczyni się on do tego, że będziesz odczuwała frajdę z tego, co robisz, że żyjesz. I jestem pewna, że sama wiesz, że takie życie z pasjami jest bardziej interesujące, niż te polegającej na „obgryzaniu kanapy”.

Warto również pamiętać, że „twórcze życie jest życiem znacznie bogatszym”. Dlatego też, jeśli chociaż przez moment pojawił się w twojej głowie pomysł, że chcesz żyć kreatywnie i wziąć życie w swoje ręce, to wprowadź ten pomysł. Nie zastanawiaj się zbyt długo, bo stracisz ten zapał, który pojawił się na samym początku. Tę energię, która sprawia, że masz zamiar góry przenosić. Wiesz o czym mówię?

Podróżowanie rowerem, to nie tylko sposób na kreatywne życie. To również możliwość poznawania czegoś nowego… Podróże uczą!

Nie zniechęcaj się tak łatwo

Lubisz malować, czytać książki, pisać wiersze, jeździć na rolkach, projektować, a może grać na instrumencie. Rób to! I nie zniechęcaj się przy pierwszym potknięciu. Na początku zawsze jest trudno. Bo na wszystko przyjdzie odpowiednia pora. Przecież jak wiesz, nie od razu rower skonstruowano. Potrzebowano czasu, aby go poprawić, udoskonalić.

Podam ci prosty przykład. Na pewno pamiętasz, jak uczyłaś się jeździć na rowerze – bo ja te chwile świetnie pamiętam. Ile było płaczu i siniaków, ale mimo to uparcie wsiadałaś na rower i próbowałaś dalej i dalej. Aż w końcu przyszedł moment, w którym mogłaś cieszyć się jazdą na rowerze. Już bez wywrotek, bardziej świadomie.

I ze wszystkimi czynnościami, których uczymy się po raz pierwszy tak jest. Czy myślisz, że primabalerina taniec ma we krwi? Jasne, że nie. Każdego dnia uparcie pracuje nad udoskonalaniem swojego tańca. I jestem pewna, że zapewne miewa gorsze momenty, ale mimo to tańczy, bo prawdopodobnie kocha to, co robi.

Wiesz już, dlaczego zachęcam cię do poszukiwania „tego” co będzie dla ciebie najważniejsze i będziesz mógł czerpać z tego radość? Ponieważ chcę, abyś poczuł tę wolność, która pomoże Ci przezwyciężyć gorsze dni. Dni, które pochłaniają całą twoją energię i zniechęcają do działania. A kiedy przyjdzie wiek starczy, abyś nie zatraciła się w samotności. Dlatego znajdź w sobie pasje i nie pozwól, aby rozgościła się w Tobie.

Podróżowani rowerem to znakomita i przynosząca wiele satysfakcji pasja. Aby sprawdzić, czy akurat jest dla Ciebie, nie potrzebujesz wiele. Zobacz!

jak znaleźć w sobie pasje

To nie takie proste!

Jeśli uważasz, że poszukiwanie pasji nie jest łatwe – to się z tobą zgadzam. Ja też potrzebowałam czasu, odwagi, spotkania na mojej drodze ludzi, którzy pokazali kierunek w którym iść.

Nie zawsze usłyszane słowa od kogoś „znajdź w sobie pasje”, „pisz bloga”, „jeździj rowerem” sprawią, że te pasje odnajdziesz. Bo zapewne ich w taki sposób nie odnajdziesz. To tak nie działa. Jeśli zdecydujesz się na ten krok i będziesz robiła to, co Ci ktoś powiedział, kazał – to myślę, że nie będziesz z tego zadowolona. Musisz poszukać je w sobie i pewnie w samotności.

Oczywiście, że ktoś będzie miał to szczęście i zainteresowanie w jego życiu pojawi się już na początku jego drogi. Kiedy jest jeszcze dzieckiem. Już wtedy wie, że chce swoje życie związać z aktorstwem, krawiectwem czy innym zainteresowaniem. A ktoś inny będzie musiał poświęcić wiele lat na poszukiwanie swoich pasji.

I być może zdarzy się tak, że na swojej drodze napotkasz wiele zajęć, które mogą okazać się pomyłką. Stwierdzi, że nie masz już więcej serca na to, aby dalej biegać czy projektować. Ale czy ten czas, który poświęcisz na poszukiwanie, próbowanie nowych rzeczy, można uznać za stracony? Jasne, że nie. To piękny czas zdobywania doświadczeń. Więc każde – nawet chwilowe – pasje są ważne.

Masz już „coś” swojego?

A może posiadasz już swoje pasje, dzięki którym możesz odreagować stres po ciężkim dniu w pracy. Być może po kłótni z bliską osobą i wielu innych sytuacjach, które wyprowadzają cię z równowagi – a uwierz, że w ciągu dnia potrafi ich być sporo. To dbaj o nią, bo masz już w swoich rękach prawdziwy skarb, który każdego dnia należy pielęgnować. Być może i ty pewnego dnia rozłożysz skrzydła. Dlatego znajdź w sobie pasje i je szlifuj, udoskonalaj i dbaj o nie, aby nie zanikły.

Ja już odnalazłam swoją pasję i jest nią jazda na rowerze. Jeśli chcesz zobaczyć, w jaki sposób rozwijam swoją rowerową pasję, to zapraszam cię do czytania mojego bloga. Bo rower to mój sposób na odreagowanie stresu, poczucia wolności, a także ulubiony środek lokomocji.

… i ja mam!

Ja, i rowerowe ja to lifestyl’owy blog o spełnianiu marzeń i realizacji tego, co sprawia mi w życiu najwięcej radości. Poruszy on przede wszystkim moje rowerowe przygody, sprawdzone porady, które przydadzą ci się w podróżowaniu rowerem. Zmotywują do działania, a także na pewno ujawni trochę osobistych wspomnień, wydarzeń i marzeń.

A na wyprawie rowerowej nocować można, o właśnie tak!

jak znaleźć w sobie pasję

I to wszystko dlatego, że chcę choć na chwilę zatrzymać czas, który tak nieubłaganie pędzi przed siebie, zostawia przy tym tylko mały skrawek wspomnień zapisanych w naszej pamięci, które i tak pękają jak mydlane bańki. Blog ten to również miejsce do zachowania tych wspomnień.

Postaram się, aby ten blog pomógł ci postawić pierwsze kroki w rozwijaniu rowerowej pasji. Dlatego też, ucieszę się także, jeśli rozpalę w tobie chęć wyruszenia w twoją pierwszą, rowerową przygodę – a bardzo bym tego chciała. Być może dzięki temu, uda mi się zachęcić cię do poszukiwania pasji, która zakorzeni się w tobie na długie lata, a może i na całe życie? 

Będzie mi miło, jeśli odnajdziesz w życiu coś, co pozwoli choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków. Już dziś, znajdź w sobie pasje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close