jaki prezent dla rowerzysty

Jakiego prezentu nie kupować rowerzyście? Takiego!

Szukasz prezentu dla rowerzysty? Zastanawiasz się jakiego prezentu nie kupować rowerzyście, aby nie kurzył się na półce? Masz kilka pomysłów, ale nie wiesz, który będzie najlepszy? Wszystko znajdziesz w poniższym wpisie.  
 
Małymi krokami zbliżamy się do jednych z najpiękniejszych dni w roku. Dni, w których świąteczne piosenki przejmują dowodzenie w naszym domu, piękna choinka ugina się pod ciężarem bombek, a zapach obieranych pomarańczy, zwołuje wszystkich domowników. 
 
Najważniejsze jednak przed nami! Siadamy z rodziną i swoimi bliskimi do wigilijnego stołu, przy którym, zaraz po kolacji, obdarowujemy naszych najbliższych upominkami.
 
 
Pierwsza wyprawa rowerowa? Przeczytaj, a na pewno nie będzie Ci straszna!
 

Jak wybrać prezent dla rowerzysty?

 
Ale przed tymi wszystkimi miłymi chwilami, są jeszcze takie, w których nerwowo zaczynamy szukać pomysłu na prezenty dla swoich bliskich. Zastanawiamy się, co sprawi naszym najbliższym najwięcej radości. Z jakiego prezentu rozdziawią szeroko usta lub wygną je w szerokiego, szczerego banana.
 
Myślimy, co takiego chcieliby dostać, o czym od dawna marzą i  z czego byliby najbardziej ucieszeni. I nie ma co ukrywać i się oszukiwać. Każdy lubi dostawać trafione prezenty. Takie, o których marzy, i które mogą się przydać. Nie lubimy otrzymywać prezentów, które nam się nie podobają lub nie przydadzą. Wiesz, o których prezentach mówię? Tak, o tych, które zaraz po świętach lądują gdzieś w kącie lub w najdalszej części szafy. Gdzie masz je schowane?
 
Myślę, że nie muszę Cię przekonywać, że najlepszy prezent to taki, który zaskoczy, sprawi przyjemność czy nawet wzruszy. 
 
Dlatego dziś, podpowiem Ci, czego nie kupować osobie, która interesuje się rowerem i z starannością o niego dba. Dzięki temu, zaoszczędzisz pieniądze i nie sprawisz, że osoba, której kupiłaś prezent, po świętach nie ma co z nim zrobić.
 
Jeśli w swoim otoczeniu masz taką osobę – zakochaną w rowerze – to na pewno wiesz, że nie zadowoli ją prezent w postaci źle dobranych rękawiczek rowerowych czy oświetlenia z odległych krajów – takim prezentem ucieszy się dziecko, które dopiero zaczyna swoją przygodę z rowerem, ale niestety nie dorosły, rowerowy maniak.
 
Często ludzie zapominają, że mają cały rok, aby przygotować się do zakupu prezentu dla rowerzysty. Rok, to naprawdę dużo czasu, aby danego rowerzystę poobserwować i wyłapać to, co chciałaby dostać lub zmienić w swoim rowerze. Niestety często jest tak, że prezent wybierany jest na ostatnią chwilę – dosłownie kilka dni przed świętami.
 
jaki prezent dla rowerzysty
 

Jakiego prezentu rowerzyście nie kupować?

KASK ROWEROWY

To element garderoby rowerowej, który wymaga dużej staranności przy jego doborze. Przede wszystkim musi być indywidualnie dopasowany do głowy rowerzysty. Kupiony kask rowerowy w ciemno (nawet, gdy znamy wymiary głowy) może nie dawać komfortu w jego noszeniu. Niektóre kaski rowerowe będą uwierać lub będą za ciężkie, co przy dłuższej jeździe jest uciążliwe i nieprzyjemne. 
 
Inny kształt kasku rowerowego będzie pasował dla osoby, która ma długie włosy i spina je w „koński ogon”, a inny dla osoby, która ma krótkie włosy, tak jak ja. 
 
Kolejnym czynnikiem, który świadczy o indywidualności produktu jest kolor. Musimy pamiętać, że nie zawsze mamy taki sam gust, co osoba przez nas obdarowywana. Jeśli Tobie ten kask się podoba, to wcale nie znaczy, że jej również.
 
Ale i nie tylko dopasowanie i kolor kasku rowerowego jest ważny. Pod uwagę należy wziąć odpowiedni rodzaj kasku, ponieważ do roweru miejskiego nie założymy kasku szosowego czy innego, niepasującego do rodzaju roweru.
 
 
Warto podróżować rowerem! To nie tylko fajna przygoda, ale również… Przeczytaj!   
 
 

SIODEŁKO ROWEROWE

To część w rowerze, która tak samo, jak kask rowerowy musi być dopasowana do naszych potrzeb. Wybór uwarunkowany jest od budowy ciała, płci, wagi, rodzaju roweru, a także pozycji jaką przybieramy na rowerze. Dlatego zakup siodełka rowerowego, to indywidualna sprawa rowerzysty.
 
Siodełko rowerowe, które dla Ciebie jest idealne, wcale nie oznacza, że dla osoby, której chcesz kupić, też będzie.
 
Więc, jeśli nie chcesz skazać rowerzysty na otarcia i ból, to siodełka rowerowego nie kupuj!
 
 

ODZIEŻ ROWEROWA

Tutaj sprawa wygląda tak samo, jak przy zakupie kasku rowerowego i siodełka rowerowego. Jeśli kupujesz sama, to znaczy bez osoby, którą chcesz obdarować – to nie kupuj! Szkoda pieniędzy.
 
A Ty, czy wszystkie ubrania w szafie masz w jednym rozmiarze? No właśnie! Więc, tak samo wygląda sprawa z odzieżą rowerową. Nie zawsze osoba, która nosi ubranie w rozmiarze M, musi akurat kupić rękawiczki rowerowe w rozmiarze M. Może się okazać, że lepsze i wygodniejsze będą w rozmiarze S lub L.
 
Niestety w odzieży rowerowej jest jeden minus. Ona musi „być szyta na miarę”. Nie możemy pozwolić sobie, np. na rękawiczki rowerowe w większym lub mniejszym rozmiarze – tak, jak z ubraniami codziennymi.
 
Odzież rowerowa przede wszystkim nie powinna hamować ruchów, uwierać, powodować otarć oraz bólu. Zatem powinna być przewiewna, idealnie dopasowana, przyjemna w noszeniu.
 
Przy zakupie odzieży rowerowej (koszulki, spodenki, rękawiczki czy buty rowerowe) ważne jest, aby przymierzyć kilka modeli i je ze sobą porównywać. Oceniać, w których rzeczach czujemy się dobrze. Nie zalecam, aby do zakupu odzieży rowerowej podchodzić na zasadzie: „Podoba mi się. Biorę!”
 
Nie tylko rozmiar jest ważny. Kolor również! Trzeba mieć na uwadze gust rowerzysty. Nie każdemu może podobać się koszulka w jaskrawych kolorach czy z zabawnym rysunkiem.
 
 
Miej pasję i do niej dąż! Już dziś złap byka za rogi!
 
 
Jeśli chociaż trochę obserwujesz środowisko „rowerowe”, to na pewno zauważyłaś pewną rzecz. Rowerzyści przeważnie ubierają się pod kolor i rodzaj swojego roweru. Więc prezent w barwach nie pasujących do roweru, jest kiepski. 
 
 

LICZNIK ROWEROWY  

Przy tym elemencie rowerowego wyposażenia, możemy się zastanowić. Są dwie grupy rowerzystów. Pierwsza, to osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem. Dużym prawdopodobieństwem jest, że takie osoby nie posiadają licznika rowerowego. Obdarowanie ich takim prezentem jest dobrym pomysłem – tylko proszę, nie licznikiem kupionym na bazarku u Pani Krysi za dychę!
 
Natomiast jeśli prezent jest dla drugiej grupy – zaawansowanej (od dłuższego czasu interesują się rowerem). To myślę, że słabym pomysłem jest kupienie licznika rowerowego z podstawowymi funkcjami. W takim wypadku, najlepiej podpytać takiego rowerzystę. Zadać mu kilka pytań. „Czy zadowolony jest z aktualnego licznika”, „jakich funkcji w aktualnym liczniku mu brakuje”, itp.
 
Musisz wiedzieć, że liczników rowerowych na rynku jest kilka rodzajów. Od podstawowych do bardziej skomplikowanych, rozbudowanych – komputerki czy nawigacje rowerowe.
 
Dlatego też, aby dobrze wybrać licznik rowerowy, należy zrobić wstępną ocenę potrzeb rowerzysty. Pomogą Ci w tym trzy poniższe pytania. Warto je zadać przed kupnem licznika rowerowego.

Czy dana osoba jeździ na rowerze przez cały rok czy tylko sezonowo?
 
Jeśli dana osoba jeździ na rowerze przez cały rok, to należy zwrócić uwagę na wytrzymałość licznika rowerowego na niskie temperatury.
 
Jaki styl jazdy preferuje dana osoba. Czy jest to jazda spokojna po ulicach miasta czy bardziej w terenie, gdzie jest dużo krzewów.
 
Oceń prawdopodobieństwo uszkodzenia przewodu (przerwania kabli) podczas jazdy na rowerze. Jeśli rowerzysta wybiera tereny leśne, to warto zastanowić się nad zakupem dla niego licznika bezprzewodowego.
 
Czy wybiera spokojne, rekreacyjne wycieczki rowerowe czy jednak woli rywalizację, np. podczas zawodów? 
 
Określ, jakie funkcje w liczniku rowerowym będą najbardziej przydatne dla rowerzysty.
 
 

DĘTKI ROWEROWE 

Zakup dętki rowerowej, to również nie jest dobry pomysł! Przy zakupie dętki rowerowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników – rodzaj wentyla, rozmiar, waga czy nawet przeznaczenie. Jeśli znasz wszystkie te parametry, to śmiało możesz kupić dętkę, ale jeśli nie – to nie kupuj w ciemno!
 
 PS Bezdętkowe opony rowerowe również są! 
 
 

OSPRZĘT 

Jak ze wszystkimi elementami w rowerze i tutaj występuje wiele rodzajów. Jeśli nie znasz się na osprzęcie rowerowym i nie masz pojęcia, na jakim osprzęcie jeździ „twój” rowerzysta. Nie znasz jego potrzeb, to lepiej będzie, jak wybierzesz coś innego.

czego rowerzyście nie kupować

Z jakiego prezentu ucieszy się rowerzysta?

Najlepszą metodą na udany prezent dla rowerzysty jest przetrzeć oczy i zwrócić uwagę na obdarowywaną osobę. Posłuchać, co mówi –  a na pewno mówi dużo – o czym marzy, co chciałaby zmienić w swoim rowerze, na jakie rzeczy po prostu go nie stać.
 
Często w rozmowach z rowerzystą usłyszysz: „w tym roku chcę zmienić hamulce na te…”, „kurczę, chciałbym oświetlenie do roweru za 120 zł, ale niestety, nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek  w tym roku”, „podoba mi się…” – znasz już odpowiedź! Widzisz jakie to proste.
 
Uważam, że świetnym prezentem dla rowerzysty są vouchery na zakupy rowerowe. Masz pewność, że z prezentem trafisz na 100% – rowerzysta zawsze ma coś do kupienia do swojego roweru. A może voucher na serwis?
 
Ciekawą i przydatną rzeczą dla rowerzysty mogą okazać się dobrej jakości narzędzia rowerowe, oświetlenie czy nawet bidon.
 
Pomysłowym prezentem dla rowerzysty są upominki poprawiające styl roweru. Ciekawe lusterko, dzwonek czy koszyk do roweru.
 
Masz pomysł na prezent dla swojego maniaka rowerowego? Jak myślisz, z czego będzie najbardziej zadowolony?

2 thoughts on “Jakiego prezentu nie kupować rowerzyście? Takiego!

  1. Fajny wpis, bardzo się przyda mi przy wyborze prezentu.🚴 I chyba już wiem co kupię.😉
    Mam pomysł na trzymacz do komurki.📲
    Co o tym sądzicie?

    1. Myślę, że to świetny pomysł! Na pewno się przyda. Musisz tylko zwrócić uwagę na kolor. Najlepiej taki, aby pasował do roweru:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close